De Media Library is een persoonlijke bibliotheek waarin al jouw in Brightspace geüploade mediabestanden op één plek staan.
We raden aan om audio- en videobestanden eerst toe te voegen aan Kaltura en ze daarna te plaatsen in je cursus. Op deze manier worden de bestanden veilig opgeslagen en beheerd op de mediaserver van de Radboud Universiteit. Mediabestanden voeg je toe aan Kaltura via Kaltura My Media, waarna je ze toe kunt voegen aan je cursus.
Waar vind ik de Media Library?
1. Klik op het tandwieltje rechtsboven in Brightspace, naast je profiel.
2. Vervolgens klik je op All en kun je daarna de Media Library openen.
Mediabestanden uploaden in de Media Library
1. Add Assets: start een opname of voeg de gewenste mediabestanden toe. Dit kunnen video-, audio- of afbeeldingsbestanden zijn.
2. Create Folder: maak mappen aan om je materiaal te ordenen.
Mediabestanden bewerken
- Klik rechts op de drie puntjes om verschillende opties te openen, zoals het beheren van versies (tot twee versies terug), het verplaatsen naar een map (Move to), of het verwijderen van het mediabestand (Delete).
Een mediabestand toevoegen aan je cursus
- Navigeer in een cursus naar de Content pagina en ga naar een (sub)module.
- Klik op Existing Activities.
- Klik op Media Library.
Je ziet nu je persoonlijke Media Library waarin alle geüploade mediabestanden staan.
Er zijn drie manieren om een bestand snel te vinden:
- Zoek op de bestandsnaam in de zoekbalk;
- Klik op Filters en kies het type content, de bron, de uploaddatum en/of de datum van de laatste wijziging;
- Klik op Sort by en sorteer je bestanden op basis van de titel of de datum van de laatste wijziging.
Kies het bestand dat je wilt toevoegen aan de cursus. Dat bestand wordt nu toegevoegd aan de (sub)module als topic.
Jouw Media Library kun je gebruiken in al je cursussen. Het is dus bijvoorbeeld handig wanneer je in een andere cursus een mediabestand wilt plaatsen die je al eerder ergens anders geüpload hebt.